Як запікати полімерну глину: спосби, час, температура
Як запікати полімерну глину: спосби, час, температура
Полімерна глина дозволяє передати тонкі скульптурні деталі, ефективно відтворювати різні матеріали і текстури. Вона широко застосовується у виготовленні різних декоративних виробів. Недостатньо просто розм'якшити глину і надати їй потрібну форму, її ще необхідно правильно запекти. Як запікати полімерну глину і де краще обпалювати полімерка ми детально розповімо в нашій статті.
У чому запікати полімерну глину будинку (в домашніх умовах)
Запекти полімерка можна в домашніх умовах. Для того, щоб дізнатися, як це зробити, потрібно уважно ознайомитись з рекомендаціями щодо запіканню. Зі статті дізнаєтеся як запекти полімерну глину без духовки, а так само в чому запікати полімерну глину.
В мультиварці
Якщо у вас є бажання запікати полімерну глину в мультиварці, то можна зробити це і в ній. Але для цього треба купити окрему ємність для полімерної глини. Вам буде потрібно залити воду, далі завантажити ваше виріб, а після цього поставити мультиварку на 10 - хвилинний режим. Відразу варто відзначити, що в результаті запікання рівній поверхні виробу очікувати не варто.
У домашній духовці
Як правильно запікати полімерну глину в духовці: електрична або газова духовка цілком підходять для того, щоб запікати в них полімерну глину. При випіканні, як говорилося раніше, важлива точна температура, тому потрібно виставляти температуру рекомендовану виробником.
Процес запікання в духовій шафі- Попередньо потрібно виготовити вироби. Встелити деко або ж підготовлену пластину папером і викласти на неї заготовки.
- Потім слід помістити виготовлені вироби в уже нагріту духовку.
- Якщо є різні по товщині виробу, то в процесі випікання можна безбоязно витягувати вже готові деталі, інші при цьому не постраждають.
Після запікання все поверхні духовки потрібно ретельно вимити для того щоб в подальшому її можна було використовувати для приготування їжі. Полімерна глина при нагріванні виділять неприємний схожий з горілим пластиком аромат. Для того щоб приховати наслідки випалу і зменшити запах використовують харчової рукав для запікання. Виконані роботи кладуть на посуд або поверхню для запікання, потім поміщають в середину рукава. Рукав зав'язують з двох сторін. Через цей матеріал запах не проходить, тому духовку мити не доводиться.
У мікрохвильовці
Чи можна і як запікати полімерну глину в мікрохвильовці: Запікати полімерну глину в мікрохвильовці в принципі можна, але тільки в тому випадку, якщо в ній є функція гриль. У звичайних модифікація мікрохвильовій печі зробити запікання не вийде.
В аерогрилі
Чи можна запікати полімерну глину в аерогрилі? Якщо хочете запікати полімерну глину в аерогрилі, врахуйте, що цей апарат підійде не для всіх виробів. Він здатний впоратися з великими, але ніяк ні з дрібними виробами. На спеціальній решітці необхідно розкласти все заготовки, адже на самому дні вони можуть потекти. При цьому кожну заготовку попередньо загортають у фольгу.
Як варити полімерну глину
Для варіння полімерної глини необхідно вибрати підходящий посуд, налити в неї така кількість води, щоб виріб був на дві третини покрито нею. Чим габаритні виріб, тим більше часу знадобиться для його варіння. Кожен міліметр товщини вироби проваривается протягом однієї хвилини, це потрібно для того, щоб визначити час варіння.
При якій температурі запікати полімерну глину
У різних виробників оптимальна температура запікання може бути різною. Про це написано на упаковці. Обов'язково прочитайте і дотримуйтеся зазначених рекомендацій. При неправильному температурному режимі якість виробу може погіршиться, а саме його зовнішній вигляд. При випіканні виділяються шкідливі речовини, тому не варто забувати про запобіжні заходи, адже головне - це здоров'я.
Навіщо запікати полімерну глину
Для того щоб різні вироби, фігурки і матеріали, виготовлені з полімерної глини добре вийшли, а також були красивими потрібно знати багато факторів про запіканні і ліплення з даного матеріалу. Навіть чудово зліплена фігурка з полімерної глини може бути повністю зіпсована, якщо при випічці ви допустите якусь помилку. Якщо виріб є злегка гнучким, помірно твердим, а також має точно такий же колір, як і до випічки, значить цю процедуру провели правильно.
Скільки часу потрібно запікати полімерну глину
Час запікання полімерної глини, так само як і температура повинні бути вказані на упаковці. В цілому тривалість запікання виробів залежить від їх товщини. Наприклад, великі вироби в середньому запікаються 30-40 хвилин, для виробів маленького розміру буде потрібно 3-8 хвилин. Плоскі елементи можуть запікатися від 15 до 20 хвилин. Для більшої надійності вироби можна потримати в духовці і більше. Якщо правильно дотримуватися температуру запікання, то від тривалого перебування в печі вироби не постраждають, і навіть стануть міцнішими.
На чому запікати полімерну глину
Визначиться з поверхнею для запікання полімерної глини, не складе ні якого праці.
Найчастіше запікають на листі звичайного офісного паперу, якщо вам потрібна ідеально рівна поверхня, то підійде звичайний шматочок невеликого скла. Ні з папером, ні зі склом, при необхідній для запікання температурі, нічого не трапиться. При частому використанні одного і того ж листа паперу, він може потемніти, але не більше того. Також для запікання пластики можна використовувати керамічну тарілку або будь-який посуд для запікання, керамічну плитку, дерев'яну дошку, кулінарну кальку або пергамент, рукав для запікання, картон, фольгу і все що ні пошкодиться при нагріванні.
Не рекомендується використовувати для запікання гумові або пластмасові дошки, а так само матеріали, які можуть оплавитися.
Велике значення має те, на якому листі ви запікаєте глину.
Товстий чорний деко (з антипригарним покриттям), цей лист дуже сильно нагрівається, значно перевищуючи температуру запікання, від цього виробу підгорають або плавляться знизу. На сріблястому або гратчастому деку нічого подібного не трапиться.
Ні в якому разі не можна запікати вироби прямо на деку, завжди потрібно щось підкладати, хоча б звичайний аркуш паперу.
Запікати вироби з полімерної глини можна сміливо прямо з фурнітурою - штифтами, основами для брошок або кілець. З деталями з металапрі запіканні нічого не трапиться.
Якщо строго дотримуватися інструкцій, то запекти квіти з полімерної глини не проблема. Перед тим як відправити квіти в духовку їх потрібно розмістити на керамічній плитці, металевому листі або іншому посуді накритою пергаментом. Для рівномірного запікання, квіти (або інші деталі) потрібно наколоти на зубочистки і увіткнути їх в моток фольги. Температура і час запікання залежить від розмірів виробів. В одному випадку це може бути 110 в іншому 130 градусів. Час також може коливатися від 3 до 40 хвилин.
Як запікати ляльку з полімерної глини
Перед тим як випікати ляльку її для початку потрібно правильно сформувати. Під впливом температури полімерна глина спочатку стає м'якою, потім твердне. Тому для запікання потрібно правильно підібрати надійну позу для вашої ляльки. Потім її можна відправляти в духовку. Розташувати ляльку в духовці слід на однаковій відстані від нагрівальних елементів. При запіканні дуже важливо дотримуватися рекомендацій виробника полімерної глини, з якої ви будете ліпити ляльку.
Як запікати вироби з полімерної глини
Для того щоб запекти виріб з полімерної глини потрібно дотримуватися температурного режиму який вказаний на упаковці з глиною. У більшості випадків оптимальна температура запікання 110-130 градусів, а витримати виріб в духовці потрібно від 15 до 30 хвилин.
Яка полімерна глина краще самозастигаюча або запікаємо
Яку полімерну глину краще вибрати, запікати або самозастигаюча? Напевно таке питання виникало у кожного любителя виробів з цього матеріалу. Потрібно розібратися, яка з них вам підходить більше:
- самозастигаюча. Ця полімерна глина яку не потрібно запікати, вона має властивість самостійно висихати, це займає близько 24 годин на повітрі. Її текстура нерівномірна і дає не значущу усадку після висихання. Після того, як глина просохла, вона дуже добре піддається обробці. Найчастіше таку глину використовують для створення квітів, ляльок, скульптур, іграшок. І зрідка для створення прикрас;
- запікаємо (термопластика). Запікаємо глина являє собою пластичну масу, яка на дотик і на вигляд дуже нагадує пластилін. Також вона має явно виражений трав'яний запах. Для додання пластичності, як правило, використовують пластифікатори, адже вони при нагріванні до 130 градусів повністю вбираються в основний матеріал. У домашніх умовах замість них можна використовувати духовку. В результаті випічки матеріал втрачає свою пластичність, одним словом він твердне. Затверділі вироби можна розфарбовувати акриловими фарбами, склеювати між собою і з іншими матеріалами.
Як безпечно запікати полімерну глину
У сирому вигляді полімерна глина, не несе жодної небезпеки. Але при нагріванні матеріал може виділяти невелику частку токсичних речовин. При запіканні полімерної глини потрібно дотримуватися наступних запобіжних заходів:
- рекомендується працювати в добре провітрюваному приміщенні;
- в якості захисту, при випалюванні виробів, використовувати марлеву пов'язку або респіратор;
- у випадках, коли запікання проводиться в домашніх умовах і випал відбувається в кухонній духовці, слід ретельно упакувати всю їжу або заховати її в затишне місце;
- духовку, яку ви використовували для випалу, по закінченню робіт необхідно вимити, продезінфікувати і провітрити;
- запікати вироби з полімерної глини одночасно з приготуванням їжі ні в якому разі не можна.
Дотримуючись усіх правил і рекомендації, ви зможете здійснити запікання полімерної глини у себе вдома. Головне це дотримуватися інструкції, знайти відповідний апарат для випічки, виставити правильну температуру і розрахувати точний час варіння, тоді у вас все вийде.
Як запікати полімерну глину: спосби, час, температура
Полімерна глина дозволяє передати тонкі скульптурні деталі, ефективно відтворювати різні матеріали і текстури. Вона широко застосовується у виготовленні різних декоративних виробів. Недостатньо просто розм'якшити глину і надати їй потрібну форму, її ще необхідно правильно запекти. Як запікати полімерну глину і де краще обпалювати полімерка ми детально розповімо в нашій статті.
У чому запікати полімерну глину будинку (в домашніх умовах)
Запекти полімерка можна в домашніх умовах. Для того, щоб дізнатися, як це зробити, потрібно уважно ознайомитись з рекомендаціями щодо запіканню. Зі статті дізнаєтеся як запекти полімерну глину без духовки, а так само в чому запікати полімерну глину.
В мультиварці
Якщо у вас є бажання запікати полімерну глину в мультиварці, то можна зробити це і в ній. Але для цього треба купити окрему ємність для полімерної глини. Вам буде потрібно залити воду, далі завантажити ваше виріб, а після цього поставити мультиварку на 10 - хвилинний режим. Відразу варто відзначити, що в результаті запікання рівній поверхні виробу очікувати не варто.
У домашній духовці
Як правильно запікати полімерну глину в духовці: електрична або газова духовка цілком підходять для того, щоб запікати в них полімерну глину. При випіканні, як говорилося раніше, важлива точна температура, тому потрібно виставляти температуру рекомендовану виробником.
Процес запікання в духовій шафі- Попередньо потрібно виготовити вироби. Встелити деко або ж підготовлену пластину папером і викласти на неї заготовки.
- Потім слід помістити виготовлені вироби в уже нагріту духовку.
- Якщо є різні по товщині виробу, то в процесі випікання можна безбоязно витягувати вже готові деталі, інші при цьому не постраждають.
Після запікання все поверхні духовки потрібно ретельно вимити для того щоб в подальшому її можна було використовувати для приготування їжі. Полімерна глина при нагріванні виділять неприємний схожий з горілим пластиком аромат. Для того щоб приховати наслідки випалу і зменшити запах використовують харчової рукав для запікання. Виконані роботи кладуть на посуд або поверхню для запікання, потім поміщають в середину рукава. Рукав зав'язують з двох сторін. Через цей матеріал запах не проходить, тому духовку мити не доводиться.
У мікрохвильовці
Чи можна і як запікати полімерну глину в мікрохвильовці: Запікати полімерну глину в мікрохвильовці в принципі можна, але тільки в тому випадку, якщо в ній є функція гриль. У звичайних модифікація мікрохвильовій печі зробити запікання не вийде.
В аерогрилі
Чи можна запікати полімерну глину в аерогрилі? Якщо хочете запікати полімерну глину в аерогрилі, врахуйте, що цей апарат підійде не для всіх виробів. Він здатний впоратися з великими, але ніяк ні з дрібними виробами. На спеціальній решітці необхідно розкласти все заготовки, адже на самому дні вони можуть потекти. При цьому кожну заготовку попередньо загортають у фольгу.
Як варити полімерну глину
Для варіння полімерної глини необхідно вибрати підходящий посуд, налити в неї така кількість води, щоб виріб був на дві третини покрито нею. Чим габаритні виріб, тим більше часу знадобиться для його варіння. Кожен міліметр товщини вироби проваривается протягом однієї хвилини, це потрібно для того, щоб визначити час варіння.
При якій температурі запікати полімерну глину
У різних виробників оптимальна температура запікання може бути різною. Про це написано на упаковці. Обов'язково прочитайте і дотримуйтеся зазначених рекомендацій. При неправильному температурному режимі якість виробу може погіршиться, а саме його зовнішній вигляд. При випіканні виділяються шкідливі речовини, тому не варто забувати про запобіжні заходи, адже головне - це здоров'я.
Навіщо запікати полімерну глину
Для того щоб різні вироби, фігурки і матеріали, виготовлені з полімерної глини добре вийшли, а також були красивими потрібно знати багато факторів про запіканні і ліплення з даного матеріалу. Навіть чудово зліплена фігурка з полімерної глини може бути повністю зіпсована, якщо при випічці ви допустите якусь помилку. Якщо виріб є злегка гнучким, помірно твердим, а також має точно такий же колір, як і до випічки, значить цю процедуру провели правильно.
Скільки часу потрібно запікати полімерну глину
Час запікання полімерної глини, так само як і температура повинні бути вказані на упаковці. В цілому тривалість запікання виробів залежить від їх товщини. Наприклад, великі вироби в середньому запікаються 30-40 хвилин, для виробів маленького розміру буде потрібно 3-8 хвилин. Плоскі елементи можуть запікатися від 15 до 20 хвилин. Для більшої надійності вироби можна потримати в духовці і більше. Якщо правильно дотримуватися температуру запікання, то від тривалого перебування в печі вироби не постраждають, і навіть стануть міцнішими.
На чому запікати полімерну глину
Визначиться з поверхнею для запікання полімерної глини, не складе ні якого праці.
Найчастіше запікають на листі звичайного офісного паперу, якщо вам потрібна ідеально рівна поверхня, то підійде звичайний шматочок невеликого скла. Ні з папером, ні зі склом, при необхідній для запікання температурі, нічого не трапиться. При частому використанні одного і того ж листа паперу, він може потемніти, але не більше того. Також для запікання пластики можна використовувати керамічну тарілку або будь-який посуд для запікання, керамічну плитку, дерев'яну дошку, кулінарну кальку або пергамент, рукав для запікання, картон, фольгу і все що ні пошкодиться при нагріванні.
Не рекомендується використовувати для запікання гумові або пластмасові дошки, а так само матеріали, які можуть оплавитися.
Велике значення має те, на якому листі ви запікаєте глину.
Товстий чорний деко (з антипригарним покриттям), цей лист дуже сильно нагрівається, значно перевищуючи температуру запікання, від цього виробу підгорають або плавляться знизу. На сріблястому або гратчастому деку нічого подібного не трапиться.
Ні в якому разі не можна запікати вироби прямо на деку, завжди потрібно щось підкладати, хоча б звичайний аркуш паперу.
Запікати вироби з полімерної глини можна сміливо прямо з фурнітурою - штифтами, основами для брошок або кілець. З деталями з металапрі запіканні нічого не трапиться.
Яка полімерна глина краще самозастигаюча або запікаємо
Яку полімерну глину краще вибрати, запікати або самозастигаюча? Напевно таке питання виникало у кожного любителя виробів з цього матеріалу. Потрібно розібратися, яка з них вам підходить більше:
- самозастигаюча. Ця полімерна глина яку не потрібно запікати, вона має властивість самостійно висихати, це займає близько 24 годин на повітрі. Її текстура нерівномірна і дає не значущу усадку після висихання. Після того, як глина просохла, вона дуже добре піддається обробці. Найчастіше таку глину використовують для створення квітів, ляльок, скульптур, іграшок. І зрідка для створення прикрас;
- запікаємо (термопластика). Запікаємо глина являє собою пластичну масу, яка на дотик і на вигляд дуже нагадує пластилін. Також вона має явно виражений трав'яний запах. Для додання пластичності, як правило, використовують пластифікатори, адже вони при нагріванні до 130 градусів повністю вбираються в основний матеріал. У домашніх умовах замість них можна використовувати духовку. В результаті випічки матеріал втрачає свою пластичність, одним словом він твердне. Затверділі вироби можна розфарбовувати акриловими фарбами, склеювати між собою і з іншими матеріалами.
Як безпечно запікати полімерну глину
У сирому вигляді полімерна глина, не несе жодної небезпеки. Але при нагріванні матеріал може виділяти невелику частку токсичних речовин. При запіканні полімерної глини потрібно дотримуватися наступних запобіжних заходів:
- рекомендується працювати в добре провітрюваному приміщенні;
- в якості захисту, при випалюванні виробів, використовувати марлеву пов'язку або респіратор;
- у випадках, коли запікання проводиться в домашніх умовах і випал відбувається в кухонній духовці, слід ретельно упакувати всю їжу або заховати її в затишне місце;
- духовку, яку ви використовували для випалу, по закінченню робіт необхідно вимити, продезінфікувати і провітрити;
- запікати вироби з полімерної глини одночасно з приготуванням їжі ні в якому разі не можна.
Дотримуючись усіх правил і рекомендації, ви зможете здійснити запікання полімерної глини у себе вдома. Головне це дотримуватися інструкції, знайти відповідний апарат для випічки, виставити правильну температуру і розрахувати точний час варіння, тоді у вас все вийде.
Як запікати полімерну глину: спосби, час, температура
Полімерна глина дозволяє передати тонкі скульптурні деталі, ефективно відтворювати різні матеріали і текстури. Вона широко застосовується у виготовленні різних декоративних виробів. Недостатньо просто розм'якшити глину і надати їй потрібну форму, її ще необхідно правильно запекти. Як запікати полімерну глину і де краще обпалювати полімерка ми детально розповімо в нашій статті.
Кілька відео "Як запікати полімерну глину"
- Як запікати полімерну глину!
- Як навчитися обпалювати (запікати) полімерну глину?
- Відео про запікання полімерної глини і тест на міцність.
Як навчитися обпалювати (запікати) полімерну глину?
Як навчитися обпалювати (запікати) полімерну глину?